Fotografija preuzeta sa mreže Pinterest

Najmisterioznija britanska princeza: od kontroverznih izjava do gneva naroda

Početak
18/05/2024

Britansko plemstvo broji mnoštvo članova od kojih mnogi često pune naslove medija širom sveta usled skandala koje redovno izazivaju. Gotovo da ne postoji član ove dinastije o kome se bar nekada nije pisalo, međutim o jednog ženi mediji retko pišu, a kada se to desi, neretko bude na meti kritika, reč je o princezi Majkl od Kenta.

Rođena je pred sam kraj Drugog svetskog rata, 15. Januara, 1945. godine, kao baronica Mari-Kristin Rajbnic. S obzirom na okolnosti koje su tada vladale  u Evropi, jako mlada morala je da se preseli u Bavarsku sa porodicom. Nakon razvoda roditelja, svega godinu dana kasnije, sa bratom i majkom se seli u Australiju gde pohađa katoličku školu u Sidneju, gde živi narednih 15 godina. Jedna od najvećih kontraverzi vezanih za ovu damu jeste izašla pre desetak godina, kada se saznalo da je njen otac bio član nacističke partije, što je princeza dočekala sa negodovanjem, braneći se da o tome nije imala pojma. Međutim, ko je ova misteriozna i moćna žena koju je kraljica Elizabeta obožavala? Za sebe govori kako ima kraljevske krvi više nego bilo ko koga poznaje, a kako smo već napomenuli rođenjem je dobila titulu  baronice, no kako je postala princeza?

Često je menjala mesta stanovanja, te je živela u Mozambiku, kasnije i Beču iz koga se seli za London kakao bi studirala. Od samog svog dolaska u London počela je da posećuje glamurozne događaje elite, jer je smatrala da je to mesto koje joj odavno pripada, kao i da je bitan član aristokratije. Britanska kraljevska porodica očigledno ne može bez skandala kada je reč o sklapanju brakova, te je i ova princeza bila deo jedne od njih. U prvi brak ulazi 1972. godine udajom za bankar Tomasa Trouridžoma od koga se razvela svega par godina kasnije.  Uskoro upoznaje svog novog supruga, jednog od ljudi koji ima zavidno mesto u britanskoj kraljevskog porodici, princa Majkla od Kenta, unuka kralja Džordža V, i bliskog rođaka kraljice Elizabete. 

Svojom mudrošću ova žena polako zauzima bitna mesta u aristokratiji, međutim taj staus joj nije pomogao u tome da bude zaštićena od gneva naroda.

Princeza je redovno viđana u prisustvi raznih muškaraca te se  mnogobrojne afere vezuju za njeno ime. Poznata je po ispadima i rasističkim izjavama od kojih je najsvežija ona kada je uvredila suprugu princa Harija, Megan Majkl noseći broš Blackamoor koji ima rasističku konotaciju, ovo nije jedini rasistički ispad princeze Majkl, s obziom da je 2004. godine u jednom kafiću u Njujorku optužila grupu crnaca kako su previše glasni. Svi znamo priču vezanu za princezu Margaret i njenu nesrećnu ljubavnu priču, a veruje se da ove dve žene nisu bile u dobrim odnosima upravo iz sukoba interesa.

Kako je Majkl već bila udata pre braka sa princem, a uzimajući u obzir činjenicu da pravila na dvoru ne dozvoljavaju, princ je poput svog rođaka Edvarda, morao da se odrekne svih titula kako bi se oženio sa ženom koju voli, što da je Margaret to duboko pogodilo, s obzirom da to njoj nije bilo dozvoljeno.

Hrabra i opasna žena, britka na jeziku, čuva svoj status i pored činjenice da  nije omiljeni član porodice, zbog čega  izgleda nimalo ne mari.

Ostavite odgovor

Your email address will not be published.

NEWSLETTER

Prethnodni članak

Možda poželite da odsednete u njima: za ove hotele kruži priča da su ukleti

Naomi Campbell, BMW
Sledeći članak

Visoka moda i automobili: BMW predstavlja model inspirisan Naomi Campbell

Ne propustite

Od Pariza, do rodnog grada Amadeusa Mocarta – izdvojili smo gradove koje morate posetiti tokom praznika

Novogodišnji i Božićni praznici sa sobom nose posebnu čaroliju i izazivaju mnoge pozitivne

Danas se obeležava Međunarodni dan planina: Otkrivamo najbolja mesta za zimsku avanturu u regionu

Dan posvećen lepoti planinskih predela širom sveta, obeležava se 11. decembra kroz

Snimci iz prošlosti – kako je nekada izgledala zima?

Zimsko vreme podrazumeva buđenje uspomena, prelistavanje starih fotografija, iznova gledanje nekada aktuelnih